If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zklamání: Forza Horizon 4 bez Londýna a motorek

A jak / proč se mění roční období?

Playground Games přiznali, že zasazení do Velké Británie (viz nedělní oznámení) nebylo jejích první volbou. Hledali prý vhodné (rozuměj: jednodušší) prostředí, kde budou moci mít čtyři roční období, které budou nutit hráče, aby se do hry stále znovu a znovu vraceli, tzn. aby byla hra pořád něčím čerstvá.

Čili tento designový záměr ovlivnil, kde se hra odehrává. Udělat totiž celou krajinu čtyřikrát dle sezóny je prý mimořádně obtížné a vyskytuje se to kvůli tomu v málokterých hrách, snad s výjimkou pár z Koreje.

Forza Horizon 4 (Alza.cz) však překvapivě nebude obsahovat Londýn, patrně by bylo moc velkým soustem. Potvrzeno je zatím pouze menší město Glastonbury, které je známé díky hudebnímu festivalu.

A jak bude fungovat přepínání mezi sezónami? Čas bude pro všechny hráče v herním světě synchronizován, přičemž každé roční období bude trvat zhruba jeden týden skutečného času. Bude to tedy kontrolováno studiem plošně, byť po prvním spuštění hry dostanete jako ochutnávku něco malého z každého ročního období. Rotace na serverech však nemusí být vždy pravidelná, může se měnit i jinak dle aktuálních přídavků.

Velkou úlohu ve hře sehraje vlastnictví nemovitostí. Hráči mohou mít své chatičky i třeba celý hrad v Edinburghu. Poslouží jako váš domov, kde dokonce můžete rozjet i vlastní podníkání.

Británie se jinak jako prostředí tvůrcům líbila díky tomu, že má jak teplá léta, tak studené zimy. Horizon 4 má být také nejvíce vertikálním dílem série (více než Colorado v jedničce), zejména ve Skotsku budou velká převýšení a krásné výhledy na sníh či zamrzlá jezera. Z těchto skal a kopců mimochodem můžete nechat auto skočit. Pláže na jihu samozřejmě budou odlišné než ty v Austrálii, často zavítáte na typický anglický venkov.

Zamrzí jinak fakt, že v základní hře nenajdete ovladatelné motorky, ač v E3 traileru přitom byly. Playground Games si uvědomují, že část komunity by motorky brala, do budoucna nejsou vyloučeny ve formě DLC.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments