If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zlatý účet Xbox Live zdarma tento víkend pro všechny

Zpřístupní se online hraní a "inovace v domácí zábavě".

Možná i v reakci na všechen ten rozruch okolo PlayStation 4, který druhou konzoli v uplynulých týdnech úplně zastínil, přišel Microsoft s dosud nejobsáhlejším víkendem Zlatého účtu Xbox Live. Od tohoto pátku 8. března do neděle 10. března získají všichni majitelé konzole přístup k jinak zpoplatněnému hraní multiplayeru na X360, takže si tam můžete zdarma zahrát třeba i nového Tomb Raidera, ačkoli zrovna tahle hra zrovna má ve své krabičce kupón na 14-denní Gold.

Tisková zpráva Microsoftu zmiňuje jakýsi seznam her, které v mulťáku půjdou zdarma, což se trochu tvářilo, jako že se to může týkat jen vybraných, konkrétně: Halo 4, Borderlands 2, Tomb Raider, FIFA Ultimate Team, Forza Horizon, Far Cry 3 nebo Assassins Creed 3. Nicméně později zase ujišťuje, že "multiplayerová funkcionalita bude navíc odemčena napříč všemi hrami pro Xbox", takže ten seznam her mohl být myšlen jen jako výběr těch, které chce zviditelnit.

Od pátečních 13 hodin můžete až do nedělní půlnoci vyzkoušet i jiné "inovace v oblasti domácí zábavy", jak to Microsoft nazývá. Např. přehrávání videí z YouTube na velké obrazovce, sledování oblíbeného hokejového týmu pomocí NHL Game Center nebo si třeba zazpívat Karaoke.

"Fanoušci Rockstar Games se navíc mohou těšit na aktivity v rámci eventu "Pátek s Rockstar". V něm budou moci vyzvat na souboj přímo herní vývojáře, a to v multiplayerech her GTA IV: Episodes from Lost City, Max Payne 3, Red Dead Redemption a Midnight Club LA - vše v pátek 8. března mezi 13.00 - 18.00," láká Microsoft a myslí tím asi Episodes from Liberty City.

Tagged With

Comments