If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zlatý víkend na Xbox Live zdarma

Update: nakonec se netýká českých účtů.

Pokud váháte nad zaplacením zlatého členství na službě Xbox Live, abyste mohli hrát online multiplayer, zaujme vás dnes oznámená akce společnosti Microsoft. Pouze na tento víkend připravila časově omezený přístup ke službám, které jsou jinak přístupné pouze uživatelům s Gold účtem.

"Hráči si mohou zahrát bez jakýchkoli poplatků multiplayer své oblíbené hry s více než 25 miliony hráčů z celého světa. Majitelé pohybového senzoru Kinect mohou vyzvat své kamarády ve sportovních disciplínách Kinect Sports. Vyzkoušet mohou také videotelefonii z obýváku do obýváku s aplikací Video Kinect," píše se v tiskové zprávě.

Už v ní však chybělo, byl postup, jak přesně se dá tato nabídka využít. A na Xbox.cz o tom ani slovo. Rychlý telefonát do Microsoftu to vyřešil: "Zlaté členství bude o půlnoci z pátku na sobotu (ještě nevíme, jestli evropského nebo amerického času) automaticky aktivováno úplně všem současným Silver účtům. Nezáleží přitom, jestli ho máte vytvořený na českém Live nebo z dřívějška."

Update: akce začala dnes ve 13 hodin našeho času. Ale podle nových informací od Microsoftu se nakonec bohužel netýká účtů na českém Xbox Live: "Česká republika se bohužel nedopatřením objevila hned v první vlně zemí, pro které byla víkendová promo akce určena. Podle posledních upřesněných informací Xbox Live týmu se akce na ČR o tomto víkendu vztahovat nebude. O její dostupnosti v ČR Vás budeme s předstihem informovat. Hráči v České republice registrovaní na Xbox Live ovšem nepřijdou zkrátka. Microsoft pro ně totiž připravil jinou zajímavou nabídku. Ti, kteří se na Xbox Live registrovali před oficiálním spuštěním 10. listopadu 2010, a nezakoupili žádný dodatečný obsah, získají do 30 dnů 800 MS bodů při přechodu na český účet. V případě, že si jakýkoli dodatečný obsah zakoupili, obdrží dvojnásobné množství, tedy 1600 MS bodů."

Tagged With

Comments