If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zlevnění Wii závisí na českých prodejcích

Cena se ale sníží výrazněji než u PS3 a X360.

V návaznosti na zprávy z minulého týdne došlo dnes k oficiálnímu snížení ceny úspěšné mainstreamové konzole Wii také v České republice. Společnost Conquest, která tu zastupuje Nintendo, ohlásila, že nová cena Wii u nás bude platná od 2. října.

Konzoli si od té doby budete moci pořídit za částku okolo 5.500,- Kč včetně DPH. Je to netradičně pouze nástřel, který čerpá z informací Conquestu od obchodů, kterým dává volnou ruku v cenotvorbě.

"Společnost Nintendo, jakožto subjekt působící v podmínkách volného trhu, nestanovuje novou doporučenou maloobchodní cenu a ponechává cenovou politiku na prodejcích," vysvětluje tisková zpráva. Výrobci ostatních konzolí používají v tomto směru jinou praxi a určují doporučenou koncovou cenu sami. Jinde v Evropě bude Wii za 200 eur, což při současném kurzu znamená něco málo přes 5000,- Kč, ale obvykle tyto přepočty nejsou směrodatné.

A kolik korun přesně ušetříte? Dosud u nás Wii běžně stálo 7690,- Kč až 7990,- Kč v balení s hrami Wii Sports, nebo Wii Fit. Která hra bude přiložena po zlevnění, jestli Wii Sports Resort jako v zahraničí, to zatím distributor neupřesnil.

Každopádně pokud obchody dodrží hladinu kolem zmiňovaných 5500,- Kč, půjde i tak o výrazné snížení ceny o více než dva tisíce korun. To je větší zlevnění, než nastalo v srpnu u PlayStation 3 (o 1500 Kč) i u Elite modelu Xboxu 360 (o 1200 Kč).

Conquest závěrem ještě stanovil termín českého vydání Wii Fit Plus na 30. října. V tomto nástupci oblíbeného interaktivního cvičení se můžete těšit na více než 60 cvičebních aktivit, počítadlo kalorií pro každé cvičení, možnost sestavení individuálního tréninkového plánu a také oblíbený multiplayer.

Tagged With

Comments