If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zlevnění PlayStation 4 v Japonsku

+ přejmenování Project Morpheus, vyměnitelné kryty PS4, barvy DualShocků, záznam konference...

Mělo se za to, že to Sony při tak úspěšném tažení nemá zapotřebí. Přeci jen k tomu před startem hlavní sezony přistoupila, rozhodně to však nelze vnímat jako reakci na silné xboxové exkluzivity na podzim, protože ty na tamním trhu nebudou dvakrát frčet, musí to mít nějaké jiné důvody (např. vyklizení pole před příchodem lepšího 1TB modelu).

PlayStation 4 bude od 1. října v Japonsku oficiálně zlevněna na ekvivalent 293 dolarů. Dosud stál 500GB model konzole 335 dolarů. Není jasné, jestli tato změna nastane i v jiných regionech světa. Historie říká, že může jít o otázku pár hodin či dnů, pokud to nebude výslovně vyloučeno.

Sony také na Tokyo Game Show ohlásila, že její virtuální realita Project Morpheus je odteď přejmenována na srozumitelnější PlayStationVR. Podporována bude následujícími hrami: RIGS od tvůrců Killzone, gangsterkou London Heist od londýnského studia Sony, potápěním The Deep, Final Fantasy XIV, nějakou hrou s japonskou popstar i kooperativní hrou pro celou rodinu. K upřesnění startu ze současné první půlky 2016 zatím nedošlo.

PS4 také nově bude podporovat vyměnitelné kryty konzole, zakoupitelné jen přímo z obchodu Sony. Prvních devět barev se v Japonsku objeví v listopadu za ekvivalent zhruba pěti stovek korun, další barvy časem - animovaný GIF zde:

V nových barvách bude zářit i ovladač DualShock 4. Zlatá a stříbrná barva (po vzoru iPhone? ;) bude dostupná i na západních trzích, potvrdil PSBlog, cenu neznáme ani proč tu nebudou zbylá dvě provedení Steel Black/Crystal.

Záznam celé konference Sony v angličtiě, kde se mihly i krátké nové ukázky Black Ops 3 či Star Wars Battlefront, zde:

Tagged With

Comments