If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Změna koncepce v Pro Evo Soccer 2011?

Konami chystají razantní přepracování série.

Už je to tady zase. V Konami slibují razantní přepracování konceptu své dlouholeté sportovní série, přičemž výsledek jejich nových snah by měl přijít v podobě dalšího fotbalového dílu, hry Pro Evolution Soccer 2011.

Tahle série poslední roky zaznamenává jistý kvalitativní ústup z dřívější slávy, přičemž poslední díl - Pro Evo Soccer 2010, byl zejména v Evropě terčem místy hodně tvrdé kritiky. Jakkoliv tomu souhrnné hodnocení hry na serveru Metacritic nemusí tak zcela odpovídat. Vedoucí vývojového týmu - Shingo Takatsuka, ovšem slibuje, že už příští inkarnace PES se dočká řady skutečně dramatických vylepšení!

Takatsuka pro japonské Famitsu mimo jiné řekl:"Série byla předtím jenom jakousi nadstavbou k éře 16-ti bitů, přičemž hráčům se ještě na PS2 herní koncept zamlouval. Ovšem nyní už je třeba přijít s něčím, co je více adekvátní možnostem současné generace konzolí jako je X360 a PS3." Zbývá připomenout, že Takatsuka v minulosti projevil slova uznání pro konkurenční řadu FIFA, u níž vyzdvihnul především engine a animace.

Na závěr snad ještě poznámku, že podle EA se FIFA 10 prodávala v celosvětovém měřítku čtyřikrát lépe než Pro Evo Soccer 2010. Pokud se podíváme na přesná čísla, v těchto dnech v EA uveřejnili, že FIFA 10 se dosud rozebralo na 9.7 milionu kusů (z čehož přes 2 miliony připadá na Velkou Británii), takže asi tak.

Tagged With

Comments