If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Známe prodejní čísla Heroes VI v ČR

Jsou vyšší než u zářijových her.

Eurogamer pokračuje se zjišťováním počtu prodaných kusů u nejdůležitějších her. A když ne v některých jiných ohledech, tak alespoň ve stále častější ochotě distributorů tato čísla zveřejňovat se začínáme přibližovat vyspělému světu.

Minulý týden u nás patřil tahové fantasy strategii od UbiSoftu. "Za první tři dny po vydání se Might and Magic: Heroes VI v České republice prodaly tři tisíce kusů," prozradil Tomáš Daněk z Playmana pro Eurogamer.

Jak dodal, mluví o prodejích koncovým zákazníkům přes kasy, nikoli o pouhých expedicích do obchodů, jak bývá zvykem. O značnou část odbytu první várky této hry se postaralo Xzone.

V těch třech tisících kusů přitom ještě nejsou započítané hypermarkety, kterým trvá dodání údajů o prodejích o něco déle. "Netroufám si odhadovat, o kolik se i s nimi číslo zvýší," komentoval to zástupce Playmana. Podle našich poznatků by podíl v hypermarketech u tohoto typu hry měl být okolo 15%.

Čili Heroes VI jsou na našem trhu úspěšnější než minulé velké hry, jako Dead Island (1500 ks) či Deus Ex (2500 ks), které navíc oproti nim existovaly také pro konzole. Potvrdila se tak dlouhodobá oblíbenost této série v ČR - více o šestce v recenzi.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
PC
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments