If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Známe pětici startovních exkluzivit pro PlayStation 5

+ 7 minut ze Spider-Man: Miles Morales a info o vylepšeních.

Sony asi usoudila, že není nutné se nějak extra přetrhnout a hrotit to, když 1) konkurenční Xbox Series X a S letos nemá absolutně žádné velké exkluzivity z vlastní stáje, a 2) když v době startu beztak vyleze tolik multiplatformních hitů jako Assassins Creed Valhalla, Call of Duty: Cold War či Cyberpunk 2077, že by to bylo jen nošením dříví do lesa.

Pár desítek minut po skončení streamu PlayStation 5 Showcase byla zveřejněna pětice startovních exkluzivních her pro PlayStation 5.

Jedná se o oficiální informaci, která se jako první objevila na japonském blogu PlayStation, ale přesně ladí s tím, co dříve vyzradila Micromania:

  • Demon's Souls remake
  • Destruction All-Stars
  • Spider-Man: Miles Morales
  • Sackboy: A Big Adventure
  • Astro's Playroom

Kupodivu chybí Gran Turismo 7, ačkoli se u něj hovořilo až o prosinci - možná to bude ještě později?

12. listopadu 2020 tedy dostanete báječně vypadající předělávku akčního RPG s rytířem pro hardcore hráče, pak takovou obdobu Destruction Derby a Rocket League, protože tak zkrátka velí kompetitivní trendy.

Z jednodušší 3D arkády s upleteným hrdinou z Little Big Adventure si asi na zadek nesednete, ale pořád lepší než Knack 3 a stále to je exkluzivita, vhodná pro mainstreamové publikum či děti pod stromeček (tahle hra nakonec vznikne i pro PS4!). Čtvrtou do party je předinstalovaná menší hříčka Astro's Playroom pro předvedení možností DualSense ovladače a pak tu je rozšířený pavoučí muž...

Dnes k němu bylo oznámeno, že Spider-Man: Miles Morales vyjde hned 12. listopadu 2020 pro PS5 a rovnou v Ultimate edici, která zahrne i remaster původního Spider-mana z PS4. Tomu také odpovídá vyšší než běžná cenovka 70 dolarů za krabicovou či digitální verzi tohoto kompletu.

Sedmiminutové video níže se záchranou nebohých cestujících z autobusu či aut z hroutícího se mostu působilo náramně a tohle bude očividně povinná koupě. Samostatný nový obsah z Miles Morales bude stát 50 dolarů a mohou si ho pořídit i majitelé PS4 či PS4 Pro, odkud půjde později upgradovat na PS5.

V remasteru originálu s překopanými podklady dostanou hráči na PS5 vylepšené modely postav (jejich pleť, oči, vlasy a animace tváře), raytracované odrazy a stíny, hezčí nasvícení, větší počet dopravních prostředků a lidí na ulici (s větším dohledem do dálky, rozšířený Photo mód, nové trofeje, i tři nové obleky. Více zde, jinak se samozřejmě počítá s podporou PS5 funkcí jako DualSense, 3D audio či téměř okamžité načítání.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Demon's Souls

PS5, PS3

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments