If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zůstanou vám digitálky i po odstranění z obchodu či bez netu?

Microsoft objasňuje DRM politiku.

Když už člověk zaplatí za digitální verzi nějaké konzolové hry vyšší částku, než kdyby si pro ni došel do kamenného obchodu, doufá, že bude navždy v jeho vlastnictví a bude si ji moci zahrát, kdykoli se mu zachce.

Jenže nedávný incident, kdy majitelům digitální Xbox One verze Far Cry 4 nešla hra spustit a dostávali jen chybovou hlášku "0X87DE07D1", vyvolal určité pochybnosti. Zvlášť kvůli tomu, že hra v tu dobu ani nešla na Xbox Live Marketplace normálně zakoupit.

Naznačovalo to, že funkčnost digitální verze hry může nějak záviset na ověřování na Xbox Live. Microsoft proto musel přispěchat s vysvětlením, že jeho DRM politiku nevrátil zpět do dřívějšího kontroverzního stavu a jak se věci mají:

"Pokud zákazník vlastní práva na hru, může zabrousit na jeho historii downloadů a kdykoli si hru znovu stáhnout, i když třeba už není nabízena k nové koupi na obchodě," uklidňoval pro GameSpot.

Co se týče povinného připojení k internetu pro rozchození digitálních verzí, MS tvrdí, že závisí hru od hry. Některé internet vyžadují, jiné zase ne, záleží na nastavení sdílení, takže někdy je potřeba být přihlášen na Live.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments