If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zvolte nejlepší hry roku 2012 v čtenářském hlasování!

Vyberte své letošní favority a promluvte do pořadí.

Rok se chýlí ke svému konci a s tím úzce souvisí volba nejlepších her roku podle vás, čtenářů českého Eurogameru. Dnes ji zde oficiálně spouštíme a každý zaregistrovaný uživatel má možnost zasáhnout do pořadí. Výsledkem bude žebříček s padesáti nejoblíbenějšími hrami z obvyklého vzorku řádově tisíců domácích hráčů jako v minulých letech.

Pro srovnání, ve 2011 vyhrál Skyrim před Zaklínačem 2 a Battlefield 3, ve 2010 zvítěžilo Mass Effect 2 před Mafia 2 a Battlefield: Bad Company 2, ve 2009 zase na trůn vystoupalo Dragon Age následované Modern Warfare 2 a Asssassins Creed 2.

Alfou a omegou každého takového hlasování jsou výběr her a základní definice kategorií. Nadále zůstáváme věrni filozofii, že hra je buď špatná nebo dobrá, nezávisle na platformě, pro kterou právě existuje. A že všichni, kdo to s hraním myslí vážně, nerozlišují, na čem zrovna hrají, ale CO hrají. Takže naše volba hry roku ani letos nerozlišuje mezi platformami či žánry - bylo by to zbytečné, vítězové by se často dublovali a nikde není určeno, co je ještě nezávislá hra a co už není. Beztak je drtivá většina nejlepších kousků multiplatformních a žánry se čím dál více vlévají do sebe, kdy by často bylo sporné, do které kolonky některý hybrid správně zařadit (např. Borderlands 2 a Mass Effect 3 patří spíš mezi RPG nebo střílečky, nebo vzhledem k dialogům snad mezi adventury?).

Z tisíců oficiálně vydaných produktů v roce 2012 jsme pro vaše pohodlí a větší přehlednost, resp. nezahlcení ukrutně dlouhým seznamem (ten stačilo asi hodinu procházet nám :) vybrali jen ty, které jsou u nás všeobecně aspoň trochu známé, prodávají se tu, byly vidět v domácích médiích více než neúspěšní prezidentští kandidáti nebo nejsou v hlasování úplně bez šance. Z nominací níže jsme vyřadili všechny re-edice (typu Killzone/Okami HD, Baldurs Gate Enhanced Edition), hry existující jen pro mobily (Amazing Alex, Angry Birds Star Wars), některé méně populární hry pro nejvíce okrajové platformy (DS, Wii, PSP), nezávislé hry, které se nedokázaly více prosadit, nebo ty DLC, které byly vypuštěny krátce po základní hře taktéž z letošního roku nebo byly moc malé. Naopak větší datadisky vypuštěné ke starším titulům z roku 2011 vám v nominacích nabízíme, stejně jako opožděné PC konverze důležitých titulů nebo modifikace.

Tak šťastnou volbu a nezapomeňte, že výsledky čtenářského hlasování o nejlepší hru roku 2012 publikujeme začátkem ledna, po soukromých hitparádách jednotlivých redaktorů Eurogameru. Chcete-li hlasovat jen pro jednu nebo tři hry, u těch ostatních si vyberte možnost "vynechat" (úplně dole).

Comments