If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

1 TB model Xbox One oficiálně, jak v ČR?

I s novým ovladačem.

Microsoft dnes odpoledne ukončil četné spekulace pocházejících z nejrůznějších obchodů, když oficiálně oznámil nový model konzole Xbox One. Poznáte ho podle nápisu 1 TB na přední straně zelené krabice a přibalení hry Halo: Master Chief Collection. To samé údajně chystá i Sony s 1 GB PS4, ale ta ještě není ohlášena.

"Už od uvedení konzole Xbox One na trh je nejčastěji zmiňovaným požadavek ze strany fanoušků navýšení kapacity úložiště. Jejich přání bylo vyslyšeno a právě dnes představujeme novou konzoli Xbox One 1TB. Součástí jejího balení je také redesignovaný bezdrátový ovladač Xbox One s 3,5mm konektorem pro stereo soupravy a další spoustou vylepšení. Konzole Xbox One 1TB bude na českém trhu dostupná za odhadovanou maloobchodní cenu 12 499 Kč. Přichystány máme i další novinky v oblasti příslušenství, jako je například bezdrátový adaptér Xbox pro Windows, který se začne prodávat na podzim," uvedla domácí pobočka firmy pro novináře (více na Xbox.com.

Samozřejmě jsme se hned zeptali na bližší podrobnosti: kdy bude nový model X1 s dvojnásobnou kapacitou harddisku k dispozici v České republice a o kolik se zlevní původní 500 GB verze. Tak, jako se to děje v zahraničí, kde nicméně tímto krokem pouze byla oficiálně posvěcena stávající akční cena na doporučenou maloobchodní cenu.

Odpověď od Michaely Králové z PR agentury Microsoftu nebyla bohužel moc konkrétní: "1TB bude v létě na trhu a přecenění u nás oznámeno nebylo."

Na Alza.cz aktuálně stojí holý model Xbox One jen 9074 Kč s DPH (čili k přecenění a snížení vstupní bariéry už potichu došlo v minulých týdnech), případně alternativně s hrou Zaklínač 3 a třemi měsícemi Goldu 10790 Kč. Reálná cena nového 1 TB modelu v korunách bude o něco nižší než ta doporučená, zatím však nevíme přesnou výši, protože ji ještě české obchody neuvádějí v nabídce. Ve Velké Británii má exkluzivitu na nový model konzole síť GAME a to do 20. června.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments