If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

1C přechází na digitální distribuci

Kvůli praktikám kamenných obchodů.

1C zrovna nepatří mezi firmy, které by nějak častěji komentovaly dění na herním trhu, tentokrát ale šéf jejich mezinárodní pobočky Darryl Still udělal výjimku a vyjádřil se k úpadku prodeje PCčkových titulů právě od 1C. V důsledku toho firma od letoška přichází výhradně na digitální distribuci.

Zahraniční kamenné obchody totiž jejich tituly prý často úplně odmítají přijmout nebo je automaticky rovnají na konec pultu, kde si jich zákazníci stěží všimnou. "Na trhu s PC hrami lze v oblasti digitální distribuce momentálně pozorovat fenomenální vzrůst tržeb," řekl Still.

"Digitální distribuce je fantastická, máme s ní výbornou zkušenost - ale rozhodli jsme se na ní přejít ne kvůli tomu, nýbrž proto, že nás kamenné obchody často omezují." Je ovšem na místě připomenout, že toto upozadění kolikrát vyplývá z logiky věci - však velká část portfolia 1C mezi áčkové tituly rozhodně nespadá, jakkoliv jsou to třeba kvalitní hry.

"Dnes musíte jít v herních obchodech hledat mezi regály, abyste [naše] tituly našli. Nejsou nijak vystavené, obchody je nijak nepropagují ani nevychází vstříc promočním nabídkám. Což je o to podivnější, že právě z tržeb utržených za prodej PCčkových titulů mají vyšší marži než u konzolí," připomíná Still.

Tagged With

Comments