Skip to main content

20. podcast: VITA, přenosné Uncharted, Syndicate

Hodinové rozpitvání nové konzole na cimprcampr.

Jubilejní 20. podcast českého Eurogameru je zvláštní hned v několika ohledech. Jednak jsme ho kvůli složitému scházení se natáčeli netradičně už odpoledne a hlavně je naprostá většina jeho minutáže výjimečně věnována jedinému tématu, kterým samozřejmě nemohlo být nic jiného než hlavní událost měsíce - příchod PlayStation VITA.

Novou přenosnou konzoli od Sony, která dorazí i na náš trh už ve středu 22. února, po několik dnů individuálně testoval každý z účastníků tohoto podcastu: Pavel Oreški, Aleš Harazim i Honza Doskočil. A jelikož jsme byli plní zážitků a předpokládáme, že názory na VITA v předstihu mohou zajímat i vás, vydrželi jsme se o ní bavit téměř hodinu, což rozšířilo recenzi.

Probrali jsme ji opravdu na cimprcampr - pro koho je tato konzole vlastně určena, resp. která skupina lidí ji kde nejvíce ocení (11:37), srovnání s iPadem a proč je ovládání velkých akčních her komfortní (19:06), šoku z pomalého internetového prohlížeče, map či rozhraní (25:00), co se líbilo a co nelíbilo na Uncharted: Golden Abyss oproti "velkým" dílům série (30:00), cenovou politiku (40:00), budoucí chystané hry (48:00) či dodatečné aplikace a propojení s PS3.

Download the podcast

Pokud vás VITA nezajímá, hned na úvod podcastu (02:20) se Michal Jonáš po telefonu podělil o svůj pohled na rozehranou plnou verzi ještě nevydaného Syndicate (recenze v úterý 21.2.). Aleš s Pavlem, expertem přes tento sport, se také pobavili o novém tenisu Grand Slam Tennis 2 od EA a v čem si stojí špatně vedle loňského Top Spinu 4 od 2K Czech (58:33).

Ještě před oblíbenou odlehčenou rubrikou líbí/nelíbí (71:00) přišla v závěru na přetřes významná událost pro celou herní scénu - úspěšné hromadné přispívání hráčů na zrod point and click adventury od Tima Schafera (64:00), co s tím souvisí a o čem se moc nemluvilo nebo jestli se tento obchodní model může masivně rozšířit i do jiných žánrů nebo ho aplikovat jiné firmy.

Děkujeme za pozornost, starší díly podcastu jsou k dispozici zde nebo z levého menu.

Read this next