If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

3DS dvakrát objednávanější než Wii

Supermarkety v Británii stlačily cenu.

Do uvedení na evropský trh zbývají pouhé dva dny, takže by bylo divné, kdyby marketingové haló nefungovalo na plné obrátky. Nejnovějším přírůstkem je prohlášení Nintenda o tom, že počet předobjednávek 3DS více než dvojnásobně překročil to samé u konzole Wii v roce 2006. Řeč je o situaci ve Velké Británii (stejně jako minule proklamace Amazonu).

"Reakce na Nintendo 3DS překonaly naše nejdivočejší očekávání. Je téměř jisté, že počet prodaných 3DS tento pátek překoná počet 3D televizí prodaných za celý rok 2010," sebevědomě hřímá generální manažer britského Nintenda. V Japonsku se za úvodní dva dny prodalo 400 tisíc kusů.

Že je o 3DS velký zájem, potvrzuje vývoj okolo prodejní ceny handheldu. Doporučenou maloobchodní cenu 250 liber si pochopitelně nikdo nedovolí nahodit, ale zajímavé je, že z původní hladiny okolo 220 liber se postupem času snížila až pod hranici 200 liber. Může za to agresivní politika britských supermarketů, které stlačily ceny dolů i jinde.

Oproti tomu česká cena stále zůstává na 6690-6900 Kč, jak jsme psali v únoru. Nintendo 3DS přijde na český trh tento pátek.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments