If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision Blizzard tajně propouštěl

Média ani akcionáři nevěděli o změnách.

Bez toho, aniž by to řekli investorům nebo veřejnosti, se dějí v největší vydavatelské společnosti Activision/Blizzard velké změny. Mění se vedení, restruktualizuje se a dokonce se i propouští.

Podle interních dokumentů, které má k dispozici Los Angeles Times, se celá společnost rozdělila do čtyř jednotek. Jedna se soustředí na sérii Call of Duty, další se stará o vlastní tituly Activisionu jako Guitar Hero nebo sérii Tony Hawk a třetí má na starosti licencované produkty. Čtvrtou samostatnou divizí je Blizzard Entertainment.

Mike Griffith, který dříve dohlížel na všechny obchody Activisionu kromě věcí v Blizzardu, se teď stane druhým největším člověkem ve společnosti po Bobbym Kotickovi. Mnohem lepší pozici získal také Thomas Tippl, dříve šéf finančního oddělení, který teď bude poradcem Bobbyho Koticka a bude dohlížet také na prezidenta Blizzardu Mika Morhaimea.

Při těchto změnách došlo také k propouštění, ale nijak zásadnímu. Výpověď dostalo 15 lidí ve společnosti.

Jak upozorňuje Los Angeles Times, jde o první velkou změnu ve struktuře společnosti od roku 2008, kdy se Activision spojilo s Vivendi Games a vytvořili Activison Blizzard.

Comments