If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Detaily o žalobě Activision na šéfy IW

Měli zneužít studio k vlastním cílům.

Jak jsme se letmo zmínili v sobotním článku o odhalení Modern Warfare 3, Activision podalo protižalobu vůči někdejším spoluzakladatelům Jasonu Westovi a Vinci Zampellovi.

Informuje o tom herní server IGN, podle něhož je spis založený na tom, že vydavatelská firma měla právo na to, aby oba "podvodné" vývojáře vyhodila.

West a Zampella svého mateřského vydavatele zažalovali minulý měsíc poté, co byli propuštění z Infinity Ward. Podle Activisionu proto, že se své vývojářské studio pokusili "zneužít k vlastním cílům, ohrozili přitom jeho samotnou budoucnost a také osud série Call of Duty".

Ačkoliv oba byli pod smlouvou s Activision, jednali prý na vlastní pěst a vypravili se soukromým letadlem do Kalifornie, kde se měli setkat s úhlavními představiteli "nejbližšího konkurenta Activisionu" (patrně EA).

Aby se jim podařilo k tomuto konkurentovi přetáhnout celý tým, chtěli si prý ze série Call of Duty "udělat rukojmí" a potají překazit to, aby vývojáři z Infinity Ward dostali tzv. milestone bonusy, byli o to víc naštvaní a ochotní se studiem uprchnout.

Součástí dokumentů jsou i nahrávky Westových a Zampellových telefonátů, v nichž se mluví o tajném skenování dokumentů. Právník obou žalovaných vývojářů se k případu zatím odmítá vyjádřit.

Tagged With

Comments