Skip to main content

AMD oznámilo vlastní AR/VR headset

Sulon Q.

Virtuální realita je zjevně hlavním trendem začínající konference GDC v San Franciscu a jako by tento budoucí, údajně velmi lukrativní segment trhu nebyl fragmentovaný až až, se svou troškou do mlýna přišlo i AMD, které dnes večer překvapilo oznámením Sulon Q.

Watch on YouTube

Je to headset kombinující virtuální realitu s augmentovanou realitou, která se podobá spíš HoloLens od Microsoftu než Oculus Rift. AMD zdůrazňuje, že skutečný fyzický svět nebude kompletně nahrazen, nýbrž jen hladce rozšířen o novou realitu. Veškeré výpočty budou prováděny v headsetu, takže se můžete svobodně procházet kamkoli a svět kolem vás se změní v dynamickou rozšířenou realitu.

Hovoří se o kvalitě grafiky na úrovni současných konzolí a výkonné výpočetní síle. Uvnitř Sulon Q se má skrývat procesor AMD FX-8800P kombinovaný s Radeonem R7, který staví na příští architektuře tohoto výrobce, údajně s revolučním HSA, což je zkratka pro Heterogeneous System Architecture, zajišťující sdílení paměti napříč jádry pro maximální efektivitu. Cenu zařízení zatím neznáme, na trh má přijít někdy koncem letošního jara.

Read this next