If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Americký senátor: Videohry jsou větší problém než zbraně

Američané nemají rádi, když se sahá na zbraně. Zato na hry…

Jak určitě víte, v Americe začíná být čím dál tím rozšířenější tradicí sem tam střílet na nevinné lidi v místech, kde se jich vyskytuje hodně jako ve školách nebo v kině. Je to možné také proto, že v Americe může každý vlastnit kdejaký samopal, ale Američané nemají rádi, když se jim upírá právo držet zbraň a rádi by z problému vinili cokoli jiného, než ty samotné nástroje smrti.

Senátor Lamar Alexander tedy přišel s úžasnou teorií. Za střílení ve školách nemohou zbraně, ale videohry. Samozřejmě. Sami se můžete podívat.

Lamar Alexander je (překvapení!) Republikán zvolený do Senátu za stát Tennessee. Je to samozřejmě, jako každý správný Republikán, velký zastánce držení zbraní a jelikož se teď vzhledem k problémům v USA začíná mluvit o omezování držení zbraní, musejí takoví zastánci rychle upoutat pozornost na něco jiného. "Myslím, že videohry jsou větší problém než zbraně, protože videohry ovlivňují lidi," řekl.

Mimochodem, do amerického senátu se minulý rok dostala politička, která je velice aktivní hráčkou World of Warcraft, takže předpokládáme, že ne všichni tam naštěstí mají stejné názory...

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments