If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Analytik Pachter radí Take 2 ohledně GTA

Kdy bude další díl a chyba v rozsáhlosti hry.

Známému analytikovi M. Pachterovi se na Take 2 podle posledních vyjádření nelíbí celá řada věcí. Především tolik, že vývoj každého dalšího GTA trvá tak dlouho, a že ani není nijak patrné, že by se v tomhle směru vlastně vůbec něco dělo. Což dle Pachtera může znepokojit akcionáře, potažmo investory tím spíše, že jde o hlavní značku, která dělá firmě dobré finanční výsledky.

Odtud je jenom krůček k povědomí, že Pachterovi bohužel nevyšla dřívější predikce o novém GTA, které by se mohlo objevit příští rok na trhu, zatím to totiž nevypadá ani na rok 2011. Respektive závěr roku 2011 je dle nedávného vyjádření exekutivy Rockstaru nyní Pachterem odhadován jako nejbližší možný termín pro jeho příchod.

Současně Pachter zmiňuje, že zatím poslední GTA IV je tak rozsáhlá hra, že svým způsobem neguje případný úspěch každého dalšího vydaného DLC. Problém má spočívat ve skutečnosti, že jen velice málo hráčů dokázalo GTA IV vůbec dohrát a tudíž má mít velice málo hráčů zájem na dalším obsahu, rozšiřujícím hodiny, které jim chybí ke kompletaci zdejšího dobrodružství.

Buď jak buď je tak trochu pravdou, že s ohledem na mnohamilionovou základnu majitelů původní hry není přijetí DLC asi takové, jak by se dalo očekávat. Počítaje v to také aktuálně vydanou DVD kompilaci Grand Theft Auto: Liberty City Stories, obsahující obě dosud vydaná rozšíření - The Lost and Damned a The Ballad of Gay Tony, pro jejichž spuštění a hraní přitom není vyžadováno vlastnictví GTA IV.

Každopádně současnému finančnímu hospodaření Take 2 rozhodně nenapomohlo odložení dalších potenciálních hitů jako je Max Payne 3, na druhou stranu multiplatformové Borderlands bylo nakonec veřejností přijato lépe, než Pachter původně odhadoval.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Grand Theft Auto

PC

Grand Theft Auto IV

PS3, Xbox 360, PC

See 2 more
Related topics
About the Author
Comments