If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Apple představil iPhone 4

Nový design, nový senzor a tuna funkcí.

Na dnešní konferenci WWDC představil šéf Apple Inc., Steve Jobs, nový iPhone s názvem iPhone 4. Ten mimo nového designu nabídne hromadu nových funkcí. Steve celou prezentaci rozdělil na osm kategorií: design, displej, hardware, senzor, foťák, operační systém, iBooks, iAds. A jako třešničku na závěr (oblíbené One More Thing...) ukázal Steve video hovory.

S novým iPhonem přichází především nový design a výrazně lepší displej. Design upustil od zakulacených rohů a přichází s industriálním provedením. Displeji se nyní říká Retina Display a má mít 4x více pixelů, než iPhone 3GS.

iPhone 4 pohání vlastní applácký procesor A4. Co se hardwaru týče, tak se zvětšila baterie, která vydrží všeho výrazně víc, než předchozí modely. Naopak se zmenšila SIM karta. Apple totiž nyní začíná používat microSIM – prý potřebuje ušetřit každý milimetr uvnitř stroje.

Novinkou je gyroskopický senzor, který pracuje ve třech osách. Podle Stevea je to výborná věc pro hry. Velkého vylepšení doznal fotoaparát a kamera. Foťák má nyní 5 megapixelů a LED blesk. Kamera umí nahrávat HD video, které lze pak přímo v iPhone 4 stříhat. Video se nahrává v 720p při 30 fps.

Dále nechybí spousta změn a vylepšení v operačním systému (ten se nyní jmenuje iOS4, namísto iPhone OS4) – přičemž největšími změnami je multitasking a tvorba složek. Novinkou budou iBooks známé z iPadu – jedná se v podstatě o obchod s digitálními knihami. A jako poslední novinku představil Steve iAds. Vlastní, na míru šité řešení pro mobilní reklamy v aplikacích, které nebudou uživatele obtěžovat a budou interaktivní.

Cena byla stanovena na 200 dolarů za 16 GB model a 300 dolarů za 32 GB model. iPhone 4 se začne prodávat v Americe, Německu, Anglii, Francii a Japonsku již 24. června. V červenci bude dostupný v 18 zemích (zřejmě tak i u nás) a do konce roku 2010 pak v 88 zemích.

Tagged With

Comments