Skip to main content

Apple představil iPad 2

Dvakrát rychlejší CPU, 9x rychlejší grafika.

Apple dnes v podvečerních hodinách představil svůj chystaný tablet iPad 2, který se v České republice začne prodávat už 25. března.

Obsahuje dvoujádrový procesor s názvem A5, videokameru/foťák (přední a zadní). Procesor by měl být dvakrát rychlejší než ten v prvním iPadu a grafický výkon by měl mít tablet až devětkrát větší. To je určitě dobrá zpráva pro vývojáře her na iPad, zejména pro Epic, který na iOS zařízení zatím udělal nejlépe vypadající hry, běžící na jejich upraveném Unreal Engine 3.

Ačkoliv má iPad 2 mnohem lepší procesor, baterie pořád vydrží 10 hodin jako v případě prvního. Stejné budou také ceny.

Co má dalšího nového? Předně je to HDMI výstup na televizi, který dokáže zobrazovat v rozlišení 1080p (musíte mít speciální kabel). Nahrávání videí zvládne iPad 2 v rozlišení 720p a 30 snímcích za sekundu.

iPad 2 je také o 33 procent hubenější než jeho předchůdce - je vysoký pouze 8,8mm a je také o něco lehčí - váží něco málo přes 600 gramů.

Jediné, co se nezměnilo, je displej. Kvalitnější Retina displej z iPhone 4 se na iPad 2 zatím nedostává (Apple si ho určitě šetří na iPad 3, o kterém se už teď spekuluje, že by mohl být na trhu ještě v tomto roce).

Read this next