Herní pořad Game Page překvapivě zrušen

Programové vedení ČT s ním navzdory sledovanosti nepočítá.

Po mnoha letech končí herní pořad Game Page. Autoři na stránkách České televize oznámili, že programové vedení ČT se rozhodlo pořad dále nezařazovat do schématu.

Poslední díl Game Page tak bude odvysílán 30. června, načež pořad po třinácti letech definitivně zhasne. "Dovolte nám tímto, abychom se s vámi rozloučili a poděkovali za vaši neskutečnou přízeň, díky které jsme se stali nejúspěšnějším pořadem ČT na sociální síti Facebook (90 600 fanoušků) a náš web patřil dlouhodobě mezi pět nejnavštěvovanějších," napsali autoři.

Na internetu už okamžitě vznikla petice proti zrušení, kterou dali dohromady fanoušci Jiří Královec a Adam Lysek ze Sokolova, resp. Frýdku-Místku. K jejich 409 podpisům se můžete připojit zde.

Současná redakce Game Page čítá Jirku Nobody Štalmacha, Honzu J. A. Frost Borse, Pavla Frixe Prouzu, Ondřeje Broukala, Jaromíra Jaxx Möwalda a moderátorku Marii Málkovou.

1
Současná redakce pořadu Game Page.

První díl GP se na obrazovkách objevil už v roce 1999, konkrétně 5. 1. 1999 v 17:25 na programu ČT2 a přinesl reportáž z turnaje v hraní Quake, info o Poseidonu (pozdější Flashpoint), recenze Blood 2 nebo Tomb Raider 3.

GP začínal jako měsíčník o délce 28 minut, od roku 2001 se vysílá každý týden. V té době měl každý díl pouhých 9 minut, s postupem času se délka pořadu zvyšovala, nejprve na 14 minut, později na 18. Úplně prvním moderátorem byl herec Roman Zach, jehož po roce vystřídala herečka Šárka Ulrichová.

"V rolích recenzentů se v první sezóně objevily takové osobnosti herní scény jako legendární Andrej Anastasov, Karel Papík či Jindřich Rohlík. Od roku 2000 se v pořadu začali pravidelně objevovat již zmiňovaný Jindra Rohlík, Petr Chlumský a odborník na konzole Béla Nemeshegyi, které od roku 2001 doplňoval Irenej Štalmach," připomíná ČT.

V roce 2003 vyhlásilo vedení pořadu veřejný konkurz na nové recenzenty, což ve svém důsledku vedlo k nástupu nových tváří: Katky Opočenské a Ondry Broukala. Po odchodu Bély Nemeshegyiho v témže roce se o přípravu konzolového dílu začal starat Lukáš Codr. Do tvorby pořadu dále zasáhli mj. Adam Konrád, Pavel Dobrovský a hlavně autorské duo Mikoláš Tuček a Tomáš Zvelebil.

Reklama

Související obsah

Oznámení World War Z: Aftermath

+ trailer, info, obrázky.

SOUHRN: Ostatní trailery a ohlášené hry od UbiSoftu

Animák Rainbow Six, DLC Watch Dogs, Rocksmith+, Just Dance 2022, Mario a Rabbits...

Hra Avatar po mnoha letech ožívá ve Frontiers of Pandora

+ nové info, podtitul, cílení a termín.

Godfall míří na PlayStation 4

+ rozšíření Fire and Darkness.

Také na webu...

Godfall míří na PlayStation 4

+ rozšíření Fire and Darkness.

První screenshoty F1 2021

Na poslední generaci EGO enginu.

OČEKÁVÁME v neděli 19:00 - vysílání Xboxu a Bethesdy, pak Square Enix

Uvnitř všechny streamy + teaser s pár vteřinami z Battlefield 2042.

Oznámení World War Z: Aftermath

+ trailer, info, obrázky.

- komentáře (37)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna