Rockstar dopředu varuje před nedokonalostmi GTA Online

Prosí vás o shovívavost, když asi zažijete mraky chyb.

Spatřit věhlasnou firmu jako Rockstar v takové defenzivě, to se zrovna nestává každý den. Avšak vymyslela si na sebe až přehnaně ambiciozní úkol - spustit ostrou verzi multiplayerového Grand Theft Auto Online bez veřejného testování pro všechny zájemce pouhé dva týdny po GTA 5 - čemuž jsme se divili i v podcast-speciálu, zvlášť když nemá s MMO tolik zkušeností.

Teď, zřejmě po zhodnocení interního testování, si naplno uvědomila, že ji nestíhá vyladit, jak by se slušelo a patřilo. Proto potřebuje dopředu připravit širokou veřejnost na problémy, které začátkem října evidentně nastanou a které většinou nemáte asociované se studiem takového jména, aby z nich nikdo nebyl nějak překvapen.

"Při spuštění GTA Online se setkáte s typickými problémy pro online hry, které budou zahrnovat, ale nemusí to s nimi končit, například padání, různé nedodělky, šílené chyby, režimy nebo mechanismy potřebující ještě vybalancovat atd. Takové věci jsou nevyhnutelně spojeny s masivním otevřeným světem a příští týden dozajista narazíte na spoustu nečekaných anomálií," varuje Rockstar v otevřeném dopisu fanouškům.

Chce všechny ujistit, že chyby GTA Online bude monitorovat a analyzovat, aby co nejrychleji dal věci do pořádku. Jen potřebuje vaši pomoc v jejich hledání a popisování, stejně tak bude rád za vaše ohlasy, jak byste navrhovali lépe nastavit herní systémy. Jinými slovy, Rockstar už ví, že start hry může skončit průšvihem, když se stanete nechtěnými betatestery, a prosí tedy v tomto PR kroku o slitování, což by mohli např. recenzenti brát v potaz.

Jak zdůraznil, v minulých dnech zjištěné mikrotransakce v multiplayerové části GTA 5 budou naprosto nepovinné a při hraní vás nebudou obtěžovat žádné platební brány. Nákupy měny za skutečné peníze mají být pouze volitelné pro ty, kdo touží rychleji získat nová auta, oblečení nebo třeba zbraně. Hra prý je primárně navržena pro hráče, kteří si nikdy nic kupovat nebudou, s čím souvisí i slova, že většina z vás si peníze v MP dokáže vydělat mnohem rychleji než v singleplayeru.

V budoucna dostane GTA Online časté updaty zdarma a tvůrci už dokonce zveřejnili, co vše zamýšlejí, čímž opět nepřímo žádají o vaši shovívavost a benevolenci ohledně chyb. Čtenář EG czmajkl přeložil výčet tohoto obsahu do češtiny, kde si mimochodem všimněte, že slibovaný editor nebude k dispozici hned 1. října, jak původně byl slibován:

The Content Creator (Tvorba obsahu): umožní vám vytvářet a publikovat vaše vlastní deathmatch zápasy. The Beach Bum Pack: Obsahuje 4 nová zábavná plážová vozidla, přes 300 nového oblečení a dvě nové zbraně. Capture the Flag: do GTA Online později přibude mod Capture The Flag, navíc budete moci využívat The Content Creator pro tento mod. Heists: Tento update vám umožní naplánovat si vaše plně kooperativní loupeže, včetně pečlivého plánování, spolupráce a hladké provedení akce - navíc přibude do vašeho bytu (domu) plánovací tabule. Pozn. tohle je novinka a ze začátku R* tvrdil, že nic takového v Online nebude.

Reklama

Přeskočit na komentáře (9)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

Zdarma Borderlands: The Handsome Collection a také Arx Fatalis

Dvě hry a veškerá DLC v jednom balení + starší RPG.

Série Zaklínač má 50 milionů hráčů

Další milník + rekordní čtvrtletí.

Už oficiálně: druhou PS Plus hrou na červen Star Wars Battlefront 2

UPDATE + hned dva časopisy vábí na odhalení PS5 příští týden.

Nejvíce zpětně kompatibilní nextgen konzolí bude Xbox Series X, pyšní se Microsoft

S tisíci funkčními hrami v den vydání, včetně vylepšení.

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna