Beyond není jen dalším Heavy Rainem, srovnává šéf studia

"Obsahuje radikálně jiný, přímější styl hraní."

Odpověď na klíčovou otázku, jestli je Beyond: Two Souls více interaktivním filmem nebo hrou, jak si v tomto směru stojí vedle minulého Heavy Rain a jak je dlouhé, poskytne až naše úterní recenze Martina Zavřela po opakovaném dohrání i vyzkoušení kooperativní hry ve dvou. Nyní se k tomuto ožehavému tématu vyjádřil Guillaume de Fondaumiere pro oficiální blog PlayStation.

"Rozdílem Beyond oproti Heavy Rain je to, že v něm už nehrajete za čtyři různé postavy, nýbrž za jednu a sledujete patnáct let jejího života od dětství až po dospělost, kdy ji pomáhá neviditelný pomocník Aiden s neuvěřitelnými schopnostmi," opakuje základy jeden z šéfů francouzského studia Quantic Dream.

Ale co herní styl, budeme se v příští týden vycházející PS3 exkluzivitě v češtině více dívat na úžasné animace nebo více hrát?

"Beyond obsahuje radikálně jiný, přímější styl hraní oproti Heavy Rain," diplomaticky to zaonačil tvůrce. Dá se to přeložit tak, že kritici relativně malého zapojení hráče do dění hry by z příhod Jodie Holmesové tentokrát mohli být ještě rozpačitější. Ostatně i fakt, že celou hrou jde projít jen z mobilu, hovoří za vše.

Ale na druhou stranu to je sporné, protože jak zdůraznil Guillaume de Fondaumiere, podařilo se jim zakomponovat více voleb na vývoj příběhu Beyond, čili asi se budete častěji rozhodovat, jen to před vámi nebude vyskakovat ve formě menu či dialogů jako v jiných hrách, nýbrž tu své volby budete činit nenápadně.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alza už u PlayStation 5 píše únor 2021. Jaký klíč uplatní Xzone?

Pozor na strhnutí peněz předem + zvěsti o krácení alokace.

Stížnosti na chaotické zahájení předobjednávek PS5 ze světa

+ prý bude k dispozici méně levnějších digitálních modelů.

Mass Effect Trilogy Remastered nalezeno na portugalském obchodu

S říjnovým termínem, ale logo bylo jen z X360 verze.

Videosrovnání Demons Souls na PS3 a PS5

+ čeho si všímat nového?

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna