Brojí Namco Bandai proti neoficiální opravě Dark Souls?

Nakonec jen omyl najatých právníků.

Krátce po vypuštění patche, který zbavil první díl Dark Souls závislosti na zrušené službě Games for Windows LIVE a přinesl přesun na Steamworks, se začaly dít divné věci.

Německá pobočka vydavatele Namco Bandai rozeslala všem autorům modifikací výhružné maily, v nichž se odvolává na Digital Millennium Copyright Act a požaduje okamžité odstranění utility DSfix z webu. Ta se před pár lety stala velmi populární, když nejenže opravila nedostatky dost zpackaného PC portu, ale také dovolila spuštění hry v 60fps a 1080p, což jinak normálně nešlo.

Tvůrce populárního modu s přezdívkou Durante se proti tomu ohradil, protože jeho prográmek neobsahuje nic převzatého z datových souborů hry, co by poškozovalo cizí duševní vlastnictví. Podle něj by spíš výrobce měl být komunitě vděčný za to, že hru zprovoznila a pomohla prodejům hry, ne ji takto obviňovat z pirátství. Ten samý člověk pak opravil i dvojku.

Jiní mezitím spekulovali, zda si tím Namco Bandai náhodou nepřipravují půdu na jarní reedici pro PS4/X1/PC, které by takové neoficální nástroje mohly lézt do zelí.

Záhy se naštěstí kauza vysvětlila díky jednomu přispívajícímu na NeoGAF: hovořil se zástupcem firmy File Defense Service, která bojuje s pirátskými soubory na internetu. Dostal pověření od amerického Namco Bandai, aby zařídil odstranění všech cracků a patchů do debug-módu. Ovšem DSfix prý nebyl součástí tohoto plánu, takže jeho autor ho může reuploadovat na internet a nemusí se bát jakýchkoli postihů.

Reklama

Související obsah

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

V Days Gone budou nějaké drogy

Věkové doporučení od ESRB.

Borderlands 3 oficiálně, analýza traileru

+ další oznámení k minulým dílům a skrytý termín?

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna