Potvrzen last-minute odklad Dying Light

Ale jen někde a netýká se digitální verze.

1

Techland v sobotu večer v oficiálním prohlášení přiznal, že došlo k nějakým nespecifikovaným potížím okolo vydání Dying Light, jak se od včerejška spekulovalo. Jeho marketingová kampaň přitom úspěšně graduje a hráčská obec je po delším suchu i kvůli odkladu GTA5PC vyhladovělá, takže to nelze nazvat jinak než značnou smůlou.

"Dojde ke krátkému zdržení krabicových verzí Dying Light v Evropě, na Středním východě, v Africe, Asii i Austrálii. Oproti tomu digitální verze vyjde dle plánu v původně plánovaný termín 27. ledna na PC, PS4 i X1," nepotěšili tvůrci hry kamenné obchody, které tak budou mít velkou nevýhodu (kromě těch amerických).

Co si pod pojmem "krátký" představují, netušíme: jestli to znamená posun o týden nebo dva? Ale čekání do konce února nebo března, jak začaly včera nově uvádět přední francouzské obchody, snad nehrozí.

"Výroba fyzických nosičů vždy trvá déle než digitálka, proto ten rozdíl mezi oběma verzemi," vysvětlil Techland s tím, že termín krabicovky upřesní hned, jakmile ho bude vědět z lisovny.

Podle všeho se zdá, že muselo dojít k nějaké úpravě už hotového Dying Light vyloženě na poslední chvíli. Nebylo však potvrzeno, zda za tím vězí ta údajná podobnost některé scény ze hry nedávným teroristickým útokům ve Francii, jak se spekulovalo.

Pokud by tomu tak bylo, mohla by kolem toho vzniknout nepěkná kauza a hra by pak třeba byla v řadě zemích zakázána. Warner Bros to asi nechtěli riskovat a proto přistoupili k nestandardnímu kroku, kdy vyjde digitálka a krabicovka v různou dobu - nejspíš i kvůli snaze o vytěžení z lednového sucha při dodržení konce měsíce na digitálních distribucích.

Níže ještě nové video s přeběhnutím mapy z jedné strany na druhou:

Reklama

Přeskočit na komentáře (7)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna