7 věcí, které byste měli zkusit v Dying Light

Vtipné herní možnosti, o kterých asi nevíte.

Sobotní last-minute odklad krabicovky Dying Light neudělal zrovna radost, tak proč si nespravit chuť na zombíky v novém sestřihu z hraní finální PS4 verze? Pojednává o méně obvyklých činnostech, které ve hře můžete dělat a nejspíš o většině z nich dosud nebudete vědět, protože tohle vážně není jen další Dead Island.

Třeba doplavání k ostrůvku uprostřed jezeřa s mečem EXPcalibur pro 3000 zkušenostních bodů, který se v úvodu stane neocenitelným pomocníkem. Redaktoři PlayStation Access dále doporučují pečlivě se věnovat vylepšování vašeho stromu schopností pro získání nových akrobatických pohybů, skluzů, útočných kopů či výskoků na místa, kam byste se normálně nedostali. Zatímco v úvodu to ani moc nepotřebujete, později ve hře se z vás tímto způsobem stane opravdový "freerunner".

Výborně vypadá i časem odemčený útok s otočkou v 360 stupních, takže efektně sejmete více nepřátel kolem vás, což lze učinit s jakoukoli obouruční zbraní na blízko. Je to důležité i kvůli tomu, že při obyčejných (základních) atacích prý musíte jednoho zombíka trefit vícekrát, aby zahynul, kdežto s těmito vychytávkami např. s lopatou či kameny na tyči stačí pouze jedna rána.

Jinou radou je používání prostředí ve svůj prospěch, kdy třeba přišpendlíte protivníky na vražedné bodáky či dřevěné tyče opřené "čirou náhodou" o nedalekou zeď. Hození Molotova koktejlu ze střechy pro zapálení zombíků působí trochu jako cheat, tak účinné to je. Jindy je zase zmrazíte nehybně na místě.

Sranda je také shodit je dolů z vysokého dálničního mostu s chybějícím zábradlím, nebo nastražení elektrických pastí, kam oběti za sebou nalákáte. Elektřinu časem zužitkujete i s některými modifikovanými zbraněmi a když zrovna prší, stačí vzájemný dotyk nepřátel mezi sebou, aby se proud přenesl z jednoho na ostatní. Ve hře je také minihra s páčením zámků např. na autě, v němž se skrývá policejní rifle. Posledním tipem je vylezení na vysílací věž (bezpečný úkryt před nemrtvými) a kochání se výhledem na celé město, favely i okolní krajinu, s opravdu velkým dohledem do dálky.

Také se teď na Dying Light těšíte o něco více?

1

Reklama

Přeskočit na komentáře (10)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

Nalezen plakát na kampaň Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

V souborech posledního updatu loňského dílu.

Unikl termín Dark Pictures: Little Hope

Už docela brzy + další info, obal.

O multiplayeru Microsoft Flight Simulator 2020

Objasněny režimy či technologie.

- komentáře (10)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna