Jak se vyráběl falešný ovladač Nintendo NX?

Autoři si s ním dali hodně práce.

Je až neuvěřitelné, co z toho postupně vyklubalo. Nejprve to byl nákres pro americký patentový úřad a pak obrázek něčeho s podobným futuristickým tvaru (později se ukázalo, že šlo jen o momentku ze starého Unreal tech-dema). Jenže když se ve středu na Redditu objevily nové údajné fotky Nintendo NX ovladače, mnozí se nechali zviklat a uvěřili jim, protože působil velmi profesionálně.

Jak se dnes ukázalo po doznání, bylo to také podvrh. Autoři, skandinávští designéři David Im a Frank Sandqvist, navíc natočili zajímavé dokumentární video, jak pečlivě vše narafičili, aby dokázali nachytat co nejvíce lidí, viz třeba 200-stránkové fórum na NeoGAFu :) Vytvořili si nejdříve 3D model v grafickém programu, ten vytiskli na 3D tiskárně a pak celou výrobu doladili profesionální technikou, aby o výsledku nikdo nepochyboval.

"Omlouváme se, pokud jsme v některých lidech vzbudili naděje, ale bylo patrné, že většina lidí je proti tomuto neergonomickému designu. Ukázalo se, že je velmi nepohodlný pro držení v ruce, nicméně nyní na něj aspoň můžeme definitivně zapomenout," komentovali to autoři podvrhu. Nyní prý nezbývá než doufat, s čím se vytasí Nintendo, která zatím celou kauzu nijak nekomentovalo a patrně se jen někde v zákulisí všemu směje.

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna