Šéf Epic se těší na PlayStation Neo a Xbox Scorpio

Přijde mu střelené dělat všechno znovu každých sedm let.

Zakladatel a šéf Epic Games Tim Sweeney je potěšen z PlayStation Neo a Xbox Scorpio, tedy hardwarově vylepšených současných konzolí. Tyto konzole naruší zaběhnutý systém výměny nové generace herních konzolí a je to podle něj dobře.

"Jsem z toho absolutně nadšený," řekl v rozhovoru s Eurogamerem. "Je to to nejlepší z obou světů. Budete mít jako na PC přístup k nejnovějšímu a nejlepšímu hardwaru a hry vám po sedmi letech nezestárnou. Navíc máte garantováno, že vám bude všechno fungovat. Také myslím, že konfigurace pro vývojáře je velmi rozumná."

"Navíc si konzole udrží uživatelskou základnu snáze, když se neresetuje každých sedm let. To, že se po sedmi letech všechno vyhodí z okna a začíná se od nuly je úplně šílená."

Také se podle něj nediví, že se nezvyšuje příliš výkon u CPU, ale výhradně u grafických karet v chystaných konzolích. Změnou algoritmů lze podle něj vytřískat více z procesoru, ale grafická karta, to je pouze hrubá síla, ze které se prostě více nedostane. Takže aby byly hry graficky lepší než na současných konzolích, potřebujete zejména lepší grafický výkon.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna