Nvidia: Portování her na Nintendo Switch bude snadné

Znamená to, že na Nintendo konzoli bude vycházet více her?

V únoru by se již měla začínat prodávat nová konzole od Nintenda s názvem Nintendo Switch. Zatím není jasné, které hry budou připravené na launch, ale Nintendo už dříve říkalo, že konzole bude mít větší podporu u třetích stran. A Nvidia navíc tvrdí, že lze na konzoli snadno portovat stávající generaci her. Architektura systému to totiž umožňuje.

1

Ředitel Nvidie Jen-sun Huang to řekl v rozhovoru pro Venturebeat. Říká tam, že PC, Xbox One, PS4 a teď i Nintendo Switch mají stejnou architekturu, takže to pro vývojáře nebude žádný problém.

Nintendo si u konzolí dříve dláždilo svou vlastní cestičku, ale Huang říká, že Switch není zase tak rozdílný od Xbox One nebo PS4. Možná bude mít horší hardware, ale ovladače budou podobné jako u současných konzolí, takže portování by neměl být výraznější problém.

Nvidia vytvářela procesor do nové konzole od Nintenda a Huang přiznává, že jsou mezi konzolemi přeci jen rozdíly. Procesory jsou rozdílné v designu a schopnostech, grafický systém Tegra využívá mobilní ARM technologie, zatímco konzole běží na x86 technologii z PC. Ale i tak je podle něj přechod na Switch jednodušší než na Wii a Wii U běžící na úplně jiných, vlastních technologiích.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna