Šéf herního marketingu v Microsoftu, Aaron Greenberg, dostal v předstihu ještě nezveřejněná data od auditora NPD a hned se s nimi běžel pochlubit na Twitter.

1

Povedl se jim totiž husarský kousek, který poslední dobou moc často nevídáme: Xbox One (Alza.cz) totiž v USA o Vánocích předhonil PlayStation 4.

Jak později upřesnil, Xbox v prosinci 2017 na trhu překonal PS4 (v počtu kusů), srovnává-li jen konzole osmé generace. Nejvíce kusů celkově ovšem udalo Nintendo se Switch.

"NPD hlásí, že Xbox One dosáhl minulý měsíc největšího konzolového podílu všech dob, těším se na velký rok 2018! Děkujeme všem za to, že nás podporují a za neuvěřitelný úspěch, který následoval start Xbox One X," dodal Greenberg.

Od Sony víme, že od 20. listopadu do Silvestra 2017 prodala 5,9 milionů konzolí celosvětově, ale Amerika často bývá baštou Xboxu.

Jak tomu všemu rozumět? Jde o to, že v prosinci tam už nebyly dostupné ty výrazné slevy PS4, jaké předtím byly na Black Friday během listopadu. Oproti tomu Xbox One X stále lákal, stejně jako výprodej modelu S za 189 dolarů, což patrně zapříčinilo vítězství Microsoftu i v druhém měsíci po sobě.

About the author

- komentáře (0)

Hide low-scoring comments
Pořadí
Threading

Související obsah