Když byla ještě před E3 oznámena nadějná česká hra Someday You'll Return, vyvolalo pár otázek, jak je to vlastně myšleno s integrací vašeho mobilu.

Zeptali jsme se proto jejího tvůrce Jana Kavana z CBE Software, jestli by nám mohl trochu objasnit, co mají za lubem:

"Ten in-game mobil je funkční ve hře, ale máme tam i QR kódy těch reálných lokací, které když načtete skutečným mobilem s QR čtečkou, tak vám ukáží, kam můžete jít s baťohem na výlet. Každý, kdo hru zatím zkoušel, se tam totiž chce jít podívat".

1

Vzhledem k tomu, že se tento prozkoumávací hororový titul inspiroval krásnou skalnatou krajinou Českého Švýcarska nedaleko Děčína, to bude jistě velmi užitečná funkce, která by se hodila i třeba v populárním RPG Kingdom Come z Posázaví.

Možná vás teď napadlo, jestli tahle funkce v Someday You'll Return bude jen u vybraných klíčových známých lokalit, nebo i u nějaké běžné turistické stezky, jejíž značky byly vidět v traileru. Jak moc bude vše věrné skutečnosti?

"Je to virtuální mapa, kde se promítají Chřiby a severočeské Hřensko či Prachovské skály. Jsou tam i některé jeskyně Moravského krasu. Takže reálné lokace (Kazatelna, Kliment, Cimburk) zasazené do (ne)smyslně propojeného kontextu. Cesty jako takové jsou herní navigační systém, takže nejsou vůbec reálné v normálním kontextu," vysvětlil Jan Kavan Eurogameru.

2

Zasazení hry souvisí s tím, že on je z Liberce, kde vyrůstal, zatímco jiný tvůrce je z Brna a má ve Chřibech chatu. Čili půjde prý o takový průmět jejich dětství.

3

Reklama

O autorovi