Je chvályhodné, že se najde někdo, kdo se nebojí postavit dominantnímu hráči na trhu a má odvahu vyjádřit svůj názor na jeho politiku.

Jiná věc samozřejmě je, že když se k tomuto nátlaku použije pouze okrajová karetní Free-2-Play hra, nikomu to asi žíly trhat nebude, na rozdíl od situace, pokud by to třeba úplně znemožnilo vydání Fallout 76.

Bethesda se totiž na QuakeConu nechala slyšet, že pokud Sony nepřehodnotí svůj názor na podporu cross-play (hraní lidí mezi sebou napříč konzolemi), pak asi na PlayStation 4 nevypustí strategickou karetní hru The Elder Scrolls Legends (Alza.cz).

Pete Hines tedy v rozhovoru pro Game Informer přímo Sony ani PS4 výslovně nejmenoval, hovořil pouze obecně, ale každému došlo, co má na mysli, když Sony je jediná, kdo se cross-play vehementně brání.

"Chceme, aby The Elder Scrolls Legends fungovalo jednotným způsobem na kterékoli platformě. Nemůžeme mít hru, která funguje na jednom systému odlišně od všech ostatních. Ať už si ji teď koupíte u Apple, Google, na Steamu či Bethesda.net, všude funguje stejně a obsahuje to samé. Vždy hrajete proti všem ostatním hráčům, kteří jsou momentálně online, nehledě na platformu. Jde o kartičky, takže zde nelze použít argumenty o tom, že se někde lepší ovládá nebo má plynulejší framerate."

Se Sony prý bude Bethesda nadále jednat, aby se nad tím zamyslela, protože kartičky pro jediný uzavřený ekosystém dělat nebude. Sony naposledy před pár týdny prohlásila, že se záležitostí zabývá a že pak dá všem vědět, k čemu dospěla.

Reklama