Je to taková šeptanda ve stylu "Kamarád má kamaráda, co dělá v Blizzardu a tohle mu prozradil na pivu".

Neexistuje bohužel nic, co by nás přesvědčilo, že jde o pravdivé informace. Navíc je většina údajných detailů spíš sázkou na jistotu, co byste si také doma mohli vymyslet nebo je to předpokládané. I proto se moderátoři Redditu rozhodli dané vlákno uzavřít. Ale co když na tom něco bude?

Hra se prý má jmenovat buď Diablo 4 nebo Diablo: World of Sanctuary. Prý to vypadá, že se spíš přikloní k první variantě pro zachování konzistence.

Jít by mělo o plnohodnotný otevřený svět, kde všude ve městě potkáváte ostatní živé hráče a můžete se svobodně pohybovat, kamkoli chcete - zkrátka jako ve World of Warcraft, Falloutu či Assassins Creed Odyssey. Můžete přijmout kterýkoli úkol, navštívit různé dungeony, zabít náhodné nepřátele či se pustit do PvP. Důležité je, že to už nebude rozdělené do kapitol, nýbrž celý svět má být propojený a rozlehlý. Většinu času prý strávíte vedlejšími aktivitami.

Navzdory dřívějšímu úniku z 4Chan to prý bude jak singleplayerová, tak hlavně online záležitost, přičemž základem hratelnosti budou třídy postav ("potvrzeny" barbar, kouzelník, amazonka, necromancer a paladin) a multiplayer. Hlavní příběhová linie půjde projít jak samostatně, tak s přáteli či náhodnými lidmi v onlinu.

0

Celé se to má hrát z tradičního isometrického pohledu, jak jsme u Diabla zvyklí, čili takové isometrické MMO, něco jako Lineage Eternal či Lost Ark, ale vše ve stylu Blizzardu a v univerzu Diabla.

Autor úniku neví, jaký je limit hráčů na jednom serveru nebo kolik lidí bude moci být v jednom městě, ale celé to nápadně připomíná systém Destiny od téhož vydavatele. Hra má být navržena jako "živá služba" ala Heroes of the Storm či Overwatch, kde budou neustále nějaké události, speciální kosmetrické předměty atd.

Vše samozřejmě pošlape na novém enginu, který má být moderní a grafika mnohem temnější než v Diablo 3, ale stále stylizovaná. Nikoli ultra realistická, ale dostatečně temná, trochu na způsob uměleckého stylu Dark Souls.

Diablo 4 je prý ještě hodně daleko od dokončení, nicméně vývojáři už dopředu myslí na přizpůsobení příští generaci konzolí, aby časem mohla vzniknout verze pro PS5 a Xbox Scarlett.

1

Shodou náhod zrovna dnes pak administrátor oficiálního obchodu Blizzardu s merchandise patrně předčasně nahodil nová trička Diablo: Reign of Terror a další předměty k zakoupení. Může tedy k letmému oznámení Diablo 4 dojít už na listopadovém Blizzconu...?

Že se na úplně novém Diablu, vedle portu pro Switch, pracuje, bylo jinak oficiálně potvrzeno už v srpnu.

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director