Ohlasy na zlevnění 3DS: Je to kvůli Vita

Nintendo prodělá na každém kusu.

Je zajímavé, že ačkoliv analytici mohutně komentují včerejší snížení ceny Nintendo 3DS, nikdo nějak zvlášť nemluví o tom, že je to kvůli špatným prodejům. Místo toho věří, že za snížením ceny je blížící se začátek prodeje jejich největšího konkurenta na handheld poli - Playstation Vita.

"Nintendo začíná být agresivní. Není zvykem této společnosti, aby si dělalo takové ztráty. Myslím, že cítí hodně velký tlak ze strany Sony Vita," říká například David Cole ze společnosti DFC Intelligence. "Vidím to jako jejich krok k tomu, aby si udrželi podíl na trhu a svou pozici v handheldech. Neřekl bych, že jde o zoufalý krok, ale spíše agresivní obrana."

Nintendo 3DS dost výrazně snižuje cenu pouhých pět měsíců poté, co se začalo prodávat a je zajímavé, že u společnosti Nintendo to není žádné velké překvapení. Co je ovšem ještě zajímavější - když se podíváte do historie, u jakých systémů Nintendo snižovalo cenu takhle rychle, šlo vždycky o neúspěchy. Cena po šesti měsících se snižovala u Nintenda 64 a ještě horší to měl tragický Virtual Boy. Ten byl vydán v srpnu 1995 a cena se snižovala už v říjnu téhož roku.

Zajímavé také je, že Nintendo nikdy neprodávalo, na rozdíl od Microsoftu a Sony, svůj hardware pod cenou. Vždy měli na svých zařízeních nějakou marži, ale podle Bloomberg Japan budou na každém prodaném 3DS, po snížení jeho ceny, prodělávat. Není sice zatím jasné kolik, ale krok je to u Nintenda skutečně nevídaný.

Zajímavou odpovědí na poslední události je také poměrně dramatické snížení ceny akcií Nintenda - spadly o 21 procent. Hiroshi Yamauchi, bývalý prezident Nintenda a držitel největšího počtu akcií, údajně následkem toho přišel o půl miliardy dolarů. Je majitelem deseti procent společnosti.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna