Ačkoliv se mohlo zdát, že Battlefield 3 bude opravdovým konkurentem série Call of Duty, zatím se mu to, zdá se, příliš nedaří. Na Xbox Live se totiž pořád online hraje mnohem víc Modern Warfare 2 a Black Ops než novinka od Electronic Arts.

V žebříčku nejhranější her na Xbox Live je na prvním místě stále Call of Duty: Black Ops, za ním Modern Warfare 2 a až na třetím místě je Battlefield 3, přestože jde o čerstvou novinku. Žebříček ale zatím zohledňuje pouze první čtyři dny po zahájení prodejů Battlefield 3.

Na dalším místě je pak Gears of War 3 následovanou FIFA 12, Halo: Reach, Batman: Arkham City, Madden NFL 12, Forza Motorsport 4 a populární je stále Grand Theft Auto IV.

Také herní analytici jsou přesvědčeni, že bitvu Battlefield 3 vs Modern Warfare 3 vyhraje s přehledem FPS akce od Activisionu. Herní analytik Michael Pachter vydal zprávu, kde říká, že MW3 vydělá během prvních šesti týdnů prodeje okolo 1,1 miliardy dolarů.

Podle něj bude hra úspěšnější než Black Ops z minulého roku. "Modern Warfare 3 bude nejprodávanější hrou tohoto roku. Pokud bude mít dobré hodnocení (více než 85 na Metacritic), bude pravděpodobně úspěšnější než Black Ops, kterého se prodalo přes 25 milionů kopií.

Reklama