Jak se hraje Wildstar, nové sci-fi MMO?

NCSoft udělal dojem nejen filmečkem.

Na Gamescomu už je k vyzkoušení raná hratelná verze onlinovky Wildstar, která míchá sci-fi prostředí s komiksovou vizuální stylizací. Na hře něco přes tři roky pracují veteránští vývojáři World of WarCraft, Diabla II nebo Everquestu, a jsou přesvědčení, že vás svým výletem na planetu Nexus ohromí. Stejně jako vydavatel hry NCSoft, který má v žánru zkušenosti např. díky Guild Wars.

Na Nexu najdete všechno od sněžných plání po lesy nebo kaňony, a byť to maličko působí jako WoW ve vesmíru, podoba modelů i lokací odkazuje spíš k tvorbě studií Marvel nebo Disney. Čeká se od vás, že si vyberete třídu a začnete tento svět prozkoumávat, koneckonců mimozemská rasa Eldanů na Nexu nechala tisíce organických artefaktů a zajímavých předmětů.

Při hraní za třídu průzkumníka budete mít užitečný lokátor, dobyvatelé budou samozřejmě rození vojáci, sběratelé veskrze vědci pátrající po tom, proč Eldanové z planety zmizeli, a budovatelům půjde nejvíc o sociální interakci. Každá třída bude odměněná jiným druhem zkušeností, lootu či technologiemi.

Vývojáři na výstavě předvedli jeden quest, kde musíte zabíjet mimozemské divoké kočky za městem. Pokud tak uděláte v blízkosti nebo dokonce roli bojovníka, získáte víc zkušeností, ale například vědec může kočky oskenovat a zjistit, že jde o zmutovaný druh. Průzkumník zase objeví obrovský strom a pomocí svého lokátoru zjistí, že se na jeho vršku něco leskne.

První dojmy novinářů z lokace Northern Wilds, kde se kromě lidí proháněly také rasy Granuk a Aurin, ukazují na hardcore povahu Wildstaru. Povědomý interface využívá všech návyků hráčů onlinovek, nicméně na stavbě hry a celkovém dojmu je vidět, že její autoři už dosavadní tvorbou nasbírali dost zkušeností a umí se soustředit na to nejpodstatnější.

Wildstar od Carbine Studios pro PC zatím nemá stanovené datum vydání.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alan Wake: American Nightmare a Observer zdarma

+ The Division 2 bezplatně s celou kampaní.

Desetiprocentní sleva na Football Manager 2020

Ve vybraných českých obchodech.

Dodatečné postavy do Gears 5

K zakoupení či získání hraním.

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna