Heavy Rain skončí, až umřete

Až všichni zemřou, bude konec.

Nebojte se, nejde o žádný spoiler z konce velice očekávané hry Heavy Rain. To jenom její tvůrce David Cage prozradil, jak je možné hru ukončit předčasně.

"Až všechny postavy zemřou, končí příběh hry," řekl v rozhovoru pro časopis Edge. "Což je trošku smutný konec. Jsou filmy se šťastnými konci, ale jsou také filmy se smutnými konci. Je jen a jen na hráči, jaký příběh chce vyprávět."

Takový konec ovšem může podle Davida Cage nastat až koncem poslední třetiny hry, takže nepřijdete o velký kus hry.

David Cage dokonce věří, že hráč, který se rozhodne Heavy Rain si koupit a hrát, by tak měl učinit pouze jednou jedinkrát. "Chtěl bych, aby tu hru lidé hráli jen jednou. Protože tak se přiblíží ke skutečnému životu. Rád bych, aby hru lidé zažili a prožili právě takhle."

Prý mu nevadí, když budou hráči hru neustále ukládat a zkoušet jiné cesty a jiné možnosti, ale podle něj pravý způsob, jak si hru užít, je právě tahle. Není žádný špatný čin, není žádné špatné rozhodnutí. Všechno je simulace života. "Jedině tak bude příběh hry unikátní jenom pro vás. Navíc pokud hru budete hrát vícekrát, zabije to její kouzlo," říká.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna