Homefront dostane MP demo a DLC

Další Metro nejdřív za rok, MX vs ATV i na PC.

Společnost THQ měla velkou konferenci pro své investory, kde zveřejnili své finanční výsledky za fiskální rok 2011, jenž končil 31. březnem 2011. Z něj vyplývá, že mělo THQ ztrátu 136,1 milionů dolarů. Samotné příjmy společnosti jsou na 665,3 milionech dolarů. Je to o dost méně než v minulém roce a i ztráta je podstatně větší. Tehdy měli ztrátu pouze 9 milionů dolarů a příjmy 899,1 milionů.

Šéf THQ Brian Farrell ale přesvědčoval investory, že není třeba panikařit. "Homefrontu se prodalo 2,6 milionů kopií, což je pro novou herní sérii velmi solidní start," řekl. Za horšími recenzemi podle něj stojí krátká singeplayer kampaň, na což si už nejspíš dají u pokračování pozor. Prozradil také, že chystají multiplayerové demo na Homefront, což může takhle dlouho po vydání hry vypadat divně, ale věří, že by díky němu mohli získat zase příliv nových zákazníků, protože z multiplayeru pro 32 hráčů jsou prý všichni nadšení. DLC pro Homefront se má objevit někdy v příštích šesti měsících.

Také se rozpovídal, jak chce dokázat, aby byl příští rok finančně lepší.

Hardcore hráčům budou dodávat s pravidelností nové hry (Saints Row, Red Faction, Warhammer 40,000, MX vs. ATV, UFC a WWE série), ale hodlají také rozšířit své portfolio her pro causal hráče. Jednou z nich bude uDraw tablet nově i pro Xbox 360 a PS3. Na Wii se uDraw prodalo 1,7 milionů kusů. Zajímavou zprávou také je, že MX vs. ATV by mělo dle údajů ve finanční zprávě THQ i na PC. Dosud se mělo za to, že bude k dispozici pouze na konzole.

THQ se také hodně zaměří na digitální prodeje, které by měly zdvojnásobit příjmy. Všechny jejich tituly budou podporovat stahovatelné přídavky a podobné věci. Věří, že digitální přídavky budou dělat 25 až 40 procent z celkových výdělků jednotlivých titulů, čímž se naráží na pokus o rozkouskování her na menší základ a zbytek v pravidelných placených DLC.

Co se týče chystaného MMO ze světa Warhammer 40,000, THQ prodloužilo licenci a hra by měla vyjít ve fiskálním roce 2013 (po dubnu 2012). Platby za hru budou kombinací měsíčních plateb a mikrotransakcí. V USA a v Evropě to budou nejspíš měsíční platby a mikrotransakce budou v těch regionech, ve kterých fungují.

THQ také znovu potvrdili, co se ví už déle, a to že pracují na pokračování Metro 2033. Jmenovat se bude jen Metro: Last Light, jak napověděla registrace ochranné známky, ale hra nevyjde dříve než v jejich fiskálním roce 2013 - což znamená, že se ho nedočkáme před dubnem 2012.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Ales Harazim

Ales Harazim

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna