LA Noire nebude klonem GTA

Rockstar takové srovnání odmítá.

Detektivní drama LA Noire od Rockstaru na první pohled může tak trošku vypadat jako Grand Theft Auto odehrávající se v minulosti. Rockstar ovšem takové srovnání zásadně odmítá.

Hra se odehrává ve 40. letech v Los Angeles a vy se v ní stanete detektivem. Takže budete dělat přesně to, co obvykle detektivové dělávají - sbírat důkazy, vyslýchat svědky a dostávat informace z podezřelých.

Ačkoliv se ovšem hra odehrává v otevřeném světě, údajně od nikoho neopisuje a ničím se neinspiruje - dokonce ani vlajkovou sérií tohoto vývojářského studia.

"Pro nás je vždycky dobré, když na něčem pracujeme a nemáme se s čím porovnávat," řekl víceprezident vývoje Rockstaru Jeronimo Barrera.

"Můžete říct, že to vypadá jako GTA, protože se to odehrává v otevřeném městě, ve kterém si můžete jít kam chcete. Zbytek je ovšem úplně odlišný. A tak tu hru také musíme prodávat. Musíme říkat - hele, není to superakce jako GTA, i když tady akce taky je, ale je to spíše o postavách a interakci mezi nimi."

Jeronimo Barrera dále říká, že v tradičních adventurách je vaše detektivní práce předem nalinkovaná designéry, kteří chtějí, abyste našli přesně to a to. LA Noire má podle něj úplně jiný přístup. "Bude se to mnohem více podobat opravdové detektivní práci."

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna