UbiSoft: Výkon konzolí nás omezuje

Nástupci PS3/X360 vylepší umělou inteligenci.

Stále četnější jsou hlasy volající po příchodu nové generace konzolí. Je to logické, když nůžky mezi výkonem moderních PC a nějakých pět let starých konzolí se čím dál více rozevírají a čím dál více studií proto považuje za hlavní vývojovou platformu PC, aby využilo vyššího výkonu (a pak hru jen trochu ořežou pro konzole). Naposledy se k těmto kritikům přidal UbiSoft, který by moc rád viděl nástupce PS3 a X360 co nejdříve.

"Pro programátory je velkou výzvou vecpat pěknou grafiku, slušnou umělou inteligenci i dobrý zvuk do tak mála paměti a slabého výpočetního výkonu PS3 a X360," postěžoval si provozní ředitel UbiSoftu Yves Jacquier v rozhovoru pro sesterský server GamesIndustry.

Právě v oblasti umělé inteligence (AI) si francouzský vydavatel slibuje od nástupců Xboxu a PlayStation nejvíce. Podle něj se nyní celý herní průmysl až příliš orientuje na grafiku, protože se dá snadno použít k marketingovým účelům, ale umělá inteligence se tak snadno ukázat nedá a proto bývá trochu zanedbávána.

"Myslíme si, že příští generace konzolí už nebudou mít tyto limity, které by nás omezovaly při tvorbě živých herních světů," dodal šéf UbiSoftu, aniž by upřesnil, o které hře zrovna mluví. Že by Far Cry 3 (dojmy)...?

Sony a Microsoft si naplánovali dlouhý životní cyklus těchto konzolí, které jsou nyní cenově dostupné pro každého, aby se jim vrátila počáteční investice. Spekulace o nástupcích X360 a PS3 se poslední dobou objevují pravidelně, ale často bývají vycucané z prstu, že o nich ani nepíšeme.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Hardwarový týdeník hráčů - 7/2020

RGB herní křeslo. Recenze pasty či top AOC monitor s top cenou.

Rogue Lords od tvůrců Styx ohlášeni

První info o tahovém RPG s přisluhovači pekla.

Figurka Spawn z Mortal Kombat

McFarlane Toys, sedm palců, březen.

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna