Skip to main content

Assassin's Creed 4 by mohlo jít mnohem dál do minulosti

Jednotlivé díly nemusí skákat v čase jen dopředu.

V sérii Assassin's Creed se stalo tak nějak tradicí, že každý novější díl se odehrával v pozdější době, třeba i o pár stovek let. Jelikož se ale Assassin's Creed 3 odehrává v době Americké revoluce, skok dopředu by už znamenal, že jsme téměř v současnosti. Co tedy dál?

"To je otázka, kterou dostávám často," řekl Francois Pelland pro Official Xbox Magazine. "Nejde o to, že se pohybujeme stále dopředu. Všechno je to založeno na DNA a rodové linii, takže to nemá co dělat s časem. Příští hra klidně může jít dopředu nebo dozadu, to není problém."

Assassin's Creed 3 má být uzavřen příběh Desmonda, takže další hra ze série by mohla mít nového protagonistu ze současnosti. Nebo nějakého předka Desmonda z jiných časů.

Ubisoft ostatně dělal po konci Assassin's Creed: Revelations průzkum, jaká období hráče nejvíc zajímá. Mezi nimi byla právě i Americká revoluce, která nakonec skončila ve čtyřce. Dále tam měli násilné konflikty mezi dynastiemi ve středověké Číně, vzrůst britského impéria ve viktoriánské Anglii, režim faraonů v Egyptě, převrat císařství komunisty během Ruské revoluce nebo období Ceasara v Římské říši. Je prostě pořád z čeho brát.

Read this next