If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Batman Arkham City bez multiplayeru

Padl na úkor singleplayeru.

Ještě vloni v létě tvůrci ze studia Rocksteady ambiciózně tvrdili, že multiplayer v Batman: Arkham City bude. Nyní však museli v rozhovoru pro IGN přiznat, že se tak nestane.

"Když jsme přemýšleli, jak multiplayer do hry zakomponovat, položili jsme si otázku - bude ta všechna nutná vynaložená energie do onlinu, namísto soustředění se na singleplayer, právě tím, co z Arkham City udělá lepší hru?," řekl ředitel tvůrců Sefton Hill.

Nyní se Batman dostává do finální etapy vývoje, kdy se zastavilo přidávání nových vlastností. A tak je nad slunce jasné, že se multiplayer nedá realizovat - aspoň prý ne v takové formě, v jaké by autoři rádi (náznak něčeho jako Assassins Creed Brotherhood?).

"Jsme přesvědčeni, že hráči plné verze uznají, že jsme učinili správné rozhodnutí, namísto snahy o dostání nálepky (podporuje online hraní) na obal," uzavřel zástupce studia Rocksteady. Pro zajímavost, přesně to samé minulý týden konstatovali tvůrci Deus Ex: Human Revolution - že by jako MP v něm klidně teoreticky mohl být, ale že se nechtějí rozptylovat od singleplayeru.

Batman: Arkham City pro PC, PS3 a X360 vyjde v srpnu nebo v září letošního roku - více o něm v hutném Eurogamer preview.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments