Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blizzard odpovídá na uzavření pirátského serveru s původním World of Warcraft

"O klasickém serveru se bavíme už léta…"

Když právníci Blizzardu zasáhli a nechali zastavit World of Warcraft Nostalrius servery, vyvolalo to mezi fanoušky WoW velkou vlnu pobouření. Servery jako jediné nabízely možnost hraní World of Warcraft ve své původní verzi, bez jakéhokoli přídavku a šlo tedy o velmi populární místo. Ale fungovalo pirátsky a bez povolení.

Začalo se mluvit o tom, proč Blizzard takovou službu tedy nenabízí sám a zástupce společnosti konečně prolomil dlouhé mlčení. "O klasických serverech se bavíme už léta," napsal výkonný producent WoW J. Allen Brack na forum. "Jde o téma na každém BlizzConu a zejména v posledních několika týdnech."

Údajně možnost klasických serverů zkoumali, ale bylo by to příliš složité. "Pokud by stačilo zmáčknout tlačítko a server by vznikl, udělali bychom to. Jde ale o složité operační procesy, aby šly klasické servery integrovat a to ani nemluvíme o stálé podpoře několika live verzí WOW."

Jediným řešením by podle něj bylo na současných serverech spustit oblasti, kde by byl zastaven level boost a další věci, které přišly s datadisky. V podstatě by šlo o vanilla oblast uvnitř WOW.

Watch on YouTube