Skip to main content

Blizzard ruší letošní ročník Blizzconu

Nestíhá, má letos moc her.

Ten starý Blizzard, jak jsme ho dosud znali, který vždy měl na všechno dostatek času a i díky deseti milionům předplatitelů World of Warcraft si mohl dovolit zabývat se podružnostmi, je pryč. Na straně jedné ho ohrožuje úspěšné Star Wars The Old Republic, na straně druhé ho stresuje předělávané Diablo 3, u nějž je nyní nad slunce jasné, že ten slibovaný začátek roku 2012 nestihne.

Nepřekvapí proto dnešní zpráva, podle které se Blizzard rozhodl, že letos výjimečně neuspořádá fanouškovský festival Blizzcon. Oficiálním důvodem je "přecpaný rozvrh jeho her" (aniž by to více specifikoval).

Bude to poprvé od roku 2006, co se Blizzcon neuskuteční. Obvykle se konal koncem října, z čehož se dá vyvozovat, že někdy tou dobou Blizzard něco vydá. Má toho rozděláno plno: PCčkové Diablo 3, konzolové Diablo 3, datadisk Mists of Pandaria pro World of Warcraft, rozšíření Starcraft 2: Heart of the Swarm a nové MMO Titan, jehož oznámení se čekalo právě na zrušeném Blizzconu 2012. Tak asi až o rok později, ve 2013, kdy by se akce opět konat měla.

Read this next