If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blu-ray vstupuje do 3D

Standard pro filmy a hry blízké budoucnosti.

Blu-ray disk nyní vstupuje do 3D éry potvrzením jeho 3D specifikací a podporou jeho přehrávání na konzoli PlayStation 3. Samozřejmě, že k uvedenému je třeba ještě speciální 3D televize, což je ovšem v dnešní době stále velmi raritní věc. Nicméně v roce 2014 by mělo jít o součást spousty domácností.

Formát bude přitom podporovat jakoukoliv TV, ať již půjde o LCD, plasmu či jinou. Přičemž každý 3D přehrávač (tedy včetně PS3) bude následně schopen do každého oka vysílat 1080p obraz. Předseda celosvětové propagační komise z Blu-ray Disc Asociace (BDA) - Victor Matsuda, se k tomu vyjádřil:

"V průběhu roku jsme registrovali převažující zájem o 3D v okamžiku, kdy měli zákazníci možnost zhlédnout film buď ve 3D nebo 2D zobrazení. Věříme, že poptávka po 3D obsahu nyní zasáhne i domácnosti, s Blu-ray diskem jako médiem pro 3D zážitek v každém obývacím pokoji".

Dlužno zmínit, že nová technologie podporuje i současné 2D formáty, takže není důvod k případnému znepokojení a nutnosti výměny stávající knihovny. Jednou z her a firem podporujících pokrokovou stereoskopickou technologii je také Avatar a Ubisoft, přičemž v souvislosti s 3D hraním pak zbývá ještě připomenout, že též Sony v něm spatřuje budoucnost. Tiskovou zprávu o Blu-ray 3D naleznete zde.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles