If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bobby Kotick chce koupit MySpace

Sociální síť pro Activision?

Activision v době popularity sociálních sítí rozhodně nezahálí a proto se také chystá Call of Duty: Elite, která je vlastně na sociální síti postavena. A možná se dočkáme toho, že budou mít společnost i svou vlastní konkurenci Facebooku.

Bobby Kotick, šéf Activisionu, totiž chce podle několika zdrojů Reuters odkoupit MySpace. Ten byl kdysi největší sociální sítí, ale pak přišel Facebook a popularita MySpace začala strmě upadat. Možná s tím má co dělat i to, že vývoj tohoto webu už pár let stagnuje a neobjevují se tam žádné novinky.

Což hraje právě do kapsy investorům jako Bobbymu Kotickovi. News Corporation Roperta Murdocka, která MySpace koupila za 580 milionů dolarů, doufá, že se ho zbaví alespoň za 100 milionů, ale to se zdá finančním analytikům dost nerealistické.

Článek v Reuters upozorňuje, že pokud k prodeji MySpace dojde, Bobby Kotick má o web zájem pouze jako soukromá osoba a nemá to nic společného s Activisionem. Zároveň je tam ale kouzelné slůvko "zatím". Zatím to nemá nic společného s Activisionem...

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments