Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Brojí Namco Bandai proti neoficiální opravě Dark Souls?

Nakonec jen omyl najatých právníků.

Krátce po vypuštění patche, který zbavil první díl Dark Souls závislosti na zrušené službě Games for Windows LIVE a přinesl přesun na Steamworks, se začaly dít divné věci.

Německá pobočka vydavatele Namco Bandai rozeslala všem autorům modifikací výhružné maily, v nichž se odvolává na Digital Millennium Copyright Act a požaduje okamžité odstranění utility DSfix z webu. Ta se před pár lety stala velmi populární, když nejenže opravila nedostatky dost zpackaného PC portu, ale také dovolila spuštění hry v 60fps a 1080p, což jinak normálně nešlo.

Tvůrce populárního modu s přezdívkou Durante se proti tomu ohradil, protože jeho prográmek neobsahuje nic převzatého z datových souborů hry, co by poškozovalo cizí duševní vlastnictví. Podle něj by spíš výrobce měl být komunitě vděčný za to, že hru zprovoznila a pomohla prodejům hry, ne ji takto obviňovat z pirátství. Ten samý člověk pak opravil i dvojku.

Jiní mezitím spekulovali, zda si tím Namco Bandai náhodou nepřipravují půdu na jarní reedici pro PS4/X1/PC, které by takové neoficální nástroje mohly lézt do zelí.

Záhy se naštěstí kauza vysvětlila díky jednomu přispívajícímu na NeoGAF: hovořil se zástupcem firmy File Defense Service, která bojuje s pirátskými soubory na internetu. Dostal pověření od amerického Namco Bandai, aby zařídil odstranění všech cracků a patchů do debug-módu. Ovšem DSfix prý nebyl součástí tohoto plánu, takže jeho autor ho může reuploadovat na internet a nemusí se bát jakýchkoli postihů.

Watch on YouTube

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Dark Souls

PS3, Xbox 360, PC

Dark Souls II

Video Game

Related topics
About the Author

Redakce

Contributor

Comments