If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Celníci v EU zabavují všechny PS3

Důsledek soudního sporu s LG.

Před nějakou dobou se objevila zpráva, že jihokorejská společnost LG žaluje Sony za porušení jejich patentů, které měli Japonci údajně použít v Blu-ray technologii v konzoli Playstation 3. Nevěnovala se tomu příliš pozornost, ale teď to má nečekané vyústění.

Soud v nizozemském Haagu totiž vydal předběžné opatření, kvůli kterému se musí zabavovat na celnici všechny nové dodávky PlayStation 3, které přijdou do zemí Evropské unie. Toto opatření bude mít trvání deset dní. Sony běžně dodává do EU zhruba 100 000 konzolí týdně.

Zásoby na skladech jsou zhruba na tři další týdny, takže pokud by bylo takové předběžné opatření prodlouženo, o což se bude LG jistojistě snažit, za měsíc by mohl být klidně problém sehnat novou konzoli PS3, minimálně v zahraničí. Sony se bude proti rozhodnutí samozřejmě odvolávat.

LG nebojuje se Sony ale jen na evropské půdě, chtějí konzole PS3 a prodej televizorů Bravia zakázat také v USA. Ze stejného důvodu - porušení patentů v Blu-ray technologii. Pokud by LG nakonec soud vyhrálo, Sony by muselo společnosti zaplatit procenta z každé prodané konzole, což by japonskou společnost stálo stovky milionů dolarů.

Ještě předtím, než se LG pustilo do Sony, to bylo obráceně, takže se dá celá tahle kauza považovat jako odplata ze strany LG. Sony totiž žalovalo LG z porušení jejich patentů, které mělo LG použít ve svých telefonech.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments