If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeština pro Overlord II ke stažení

Volně šiřitelný překlad od CD Projektu.

Po oznámení, že hra Overlord II bude k dispozici jen v anglické verzi, žádala celá řada hráčů společnost CD Projekt, zda by překlad přece jen neudělala, jak původně zamýšlela. To se nakonec přeci jen stalo a dnes - dříve, než plánovala - ho uvolnila. Stáhnout si ho odsud (2MB) mohou bez jakéhokoli omezení úplně všichni, kteří plnou verzi této humorné fantasy akce mají nainstalovanou na svém počítači.

Tuto netradiční formu pozdějšího šíření češtiny zvolil distributor kvůli komplikacím s její přípravou. "Vždy se snažíme, aby naše hry byly rovnou v češtině," říká Pavel Mondschein, vedoucí publishingu CD Projektu. "V tomto případě bohužel nebylo možné začlenit překlad přímo do hry, která u nás vyšla koncem července, protože kvůli dlouhému schvalovacímu procesu u Codemasters by nevyhnutelně došlo k několikaměsíčnímu odkladu premiéry." Stačí vzpomenout např. na třičtvrtěroční čekání na českou verzi Race Driver GRID od téže firmy.

CD Projekt ještě závěrem upozornil, že pokud náhodou na překladu simultánně pracují i nějaké amatérské týmy, nechce je od jejich úsilí nijak odrazovat. Jejich práce si váží a drží jim palce. Jindy za situace, kdy oficiální distributor přijde s lokalizací, obvykle není dovoleno vyrábět amatérské překlady, aby nekonkurovaly prodávaným verzím a nepodporovaly svou existencí pirátství.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Overlord II

PS3, Xbox 360, PC

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments